Aktualności

W związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie obowiązku wystawiania faktur ustrukturyzowanych 1 lipca 2024 roku przedstawiamy Państwu zbiór informacji od firmy Comarch.

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna nowa wersja Comarch ERP Optima 2024.1.1 Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim wprowadzenie funkcjonalności Comarch ChatERP – inteligentnego asystenta usprawniającego pracę w programie. W nowej wersji rozszerzono również eksport Faktur Sprzedaży do Krajowego Systemu e-Faktur o możliwość przesyłania opisu dokumentu oraz opisu dla pozycji. Umożliwiono naliczenie i wysyłkę deklaracji PIT-28(26), PIT-36(31), PIT-36L(20) wraz z załącznikami na formularzach obowiązujących za rok 2023. W module płacowo-kadrowym udostępniono funkcjonalność eksportu ZUS DRA bezpośrednio do ZUS.

Opublikowana została nowa wersja programu enova365 – wersja rozwojowa 2304. W ramach wersji udostępniono m.in. nowe menu nawigacyjne, funkcjonalność Aktualności, możliwość rezerwacji stanowisk pracy w Pracy Hybrydowej, nowe funkcjonalności cyklicznych rozliczeń w module Nieruchomości czy rozbudowane wtyczki i obsługa procesów i powiadomień w Workflow.

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim możliwość naliczenia i wysyłki deklaracji CIT-8E(3) oraz PIT-37(29) na formularzach obowiązujących za rok 2022, a także możliwość wysyłki deklaracji CIT-8(32) do systemu e-Deklaracje. W nowej wersji wprowadzono również zmiany wynikające z nowelizacji kodeksu dotyczące pracy zdalnej.

Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim możliwość naliczenia deklaracji CIT-8 wraz z załącznikiem CIT/KW na formularzu obowiązującym za rok 2022. W związku ze zmianami w najmie prywatnym udostępniono nowy wzór zaliczki na PIT-28 w Księdze Podatkowej i Księdze Handlowej. Dodano również pierwsze standardowe wydruki w formacie Comarch sPrint.

enova365 2212.3.8 to kolejna wersja systemu, w której wprowadzono lub zmieniono działanie funkcjonalności związanych ze zmianami w przepisach obowiązujących od 2023 roku. Zmiany dotyczą m.in. obowiązku autozapisu do PPK pracowników od marca 2023 r., deklaracji CIT, obsługi kontrahentów z tzw. Grup VAT.