Urządzenia sieciowe

DrayTek

W naszym sklepie oferujemy sprzęt sieciowy produkcji firmy DrayTek. Rozwiązania te sprawdzają się zarówno w dużych jak i małych firmach. Producent w swojej ofercie posiada routery, punkty dostępowe oraz przełączniki PoE.

Zalety routerów DrayTek

Routery DrayTek posiadają możliwość uruchomienia łącza zapasowego w przypadku awarii łącza głównego. W sytuacji problemów techniczne u głównego dostawcy internetu, funkcjonalność ta zapewnia dostęp do sieci z innego źródła.

Funkcjonalność ta pozwala podzielić urządzenia w sieci w zależności od ich funkcji, bezpieczeństwa lub lokalizacji. Przykładowo można wyodrębnić osobną sieć dla gości lub podzielić sieć według działów w firmie. Ustawienia urządzenia umożliwiają konfigurację reguł komunikacji pomiędzy poszczególnymi podsieciami.

Funkcja pozwalająca na rozłożenie obciążenia na więcej niż jedno łącze.

Routery DrayTek oprócz standardowych funkcji Firewall posiadają mechanizmy: filtrujące treści, blokujące ruch na podstawie adresu nadawcy i portu źródłowego. Użytkownik ma możliwość ustawienia, jakie treści będą blokowane bądź przepuszczane.

Narzędzie to pozwala na kierowanie przepustowością w sieci. Administrator może ustawić limit prędkości transmisji danych dla użytkowników, którzy pobierają duże ilości plików z Internetu. Innym zastosowaniem jest rezerwacja udziału w zajętości łącza.

Jest to system pozwalający na zdalne łączenie pomiędzy urządzeniem, a siecią.  Użytkownik ma możliwość pracy z domu łącząc się przez tunel do sieci w firmie. Dane pomiędzy dwoma końcami tunelu są przesyłane przez Internet w sposób szyfrowany.

Polecane produkty

seria Vigor 2915 – dla małych firm

2x

WAN

4x

VLAN

16x

VPN

30 tys.

sesji

seria Vigor 2962 – dla dużych firm

2x

WAN

20x

VLAN

200x

VPN

150 tys.

sesji